2018-06-24, godzina
imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiejskie Zebranie Sprawozdawcze - za III kwartały 2017 roku

data: 28.09.2017 20:47 / odwiedzin: 585 / Franciszek Pacyga

W dniu 28 września  br. w WDK odbyło się planowe cykliczne Wiejskie Zebranie Sprawozdawcze – jesień, z działalności sołtysa i rady sołeckiej za III kwartały 2017 roku.
Za stołem obrad zasiedli: Józef Pietraszek – Sołtys, Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ. Sekretarzem zebrania na wniosek sołtysa wybrano Marię Krzysztofek.

Po przywitaniu obecnych mieszkańców oraz wójta gminy, sołtys przedstawił plan zebrania który został przyjęty jednogłośnie. Następnie przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej i sołtysa za III kwartały br. 

Do dyspozycji rady sołeckiej była kwota 311.297. 00 zł. Fundusz  rady sołeckiej wyniósł zaś 29.190.00 zł, na wykonanie zastawek wodnych. Awaryjnie zostanie ona przeznaczona na remont zastawek na Zobielu i powyżej tartaku.
Wykonano następujące zadania:  opłata środowiskowa, wypłata pracownika komunalnego, zakup rur na przepusty wodne, zakup przepustów betonowych(segmenty), wykonanie przepustów wodnych w Grynćinach i Kiźlinku/Faśtymbrze, wykonanie drogi do Gryncin I etap, odśnieżanie ulic wiejskich/gminnych, wykonanie tras narciarskich, prowadzenie strony internetowej, dotacja dla KGW, nagrody na festyn wiejski, dotacja dla orkiestry dętej, dotacja na remont kontrabasu dla Zielonego Jaworu, dotacja dla OSP – zakup i montaż kotła na pellet i oświetlenie remizy, oświetlenie uliczne, wykonanie ksero mapki kanalizacji, wywóz śmieci z koszy ulicznych, przesunięcie słupów energetycznych, wykonanie 3 lamp ulicznych na ul. Kamieniec, dar finansowy na remont kościoła, dotacja na LKS.
Koszt całkowity za wykonanie tych zadań wyniósł 226.923.00 zł.
Pozostało do wykorzystania do końca roku 142.148 zł. Planowane jest: dofinansowanie wodomierzy, budowa drogi do przepustu w Gryncinach II etap, wykonanie awaryjne zastawek na Zobielu i nad tartakiem, odśnieżanie ulic, oświetlenie uliczne.

Ponadto omówiono następujące tematy: awaria melioracji w wielu miejscach, trzeba to naprawić, budująca się ścieżka rowerowa musi być osuszona rowami, mostek w Mylyrzu będzie budowany z segmentów w okresie zimowym, wykonać przepusty wodne a polach Na Flocki, Średni Potok, Pod Pustym, Pod Skołki, kładkę pod Gęślami. Usunąć tamy wodne po bobrach na Zobielu, LKS wnioskuje o przydział środków na budowę szatni i budowę boiska, montaż luster drogowych na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej, Długiej i Spiskiej. Gospodarzy przeganiających i pasących stada krów i owiec obowiązuje na terenie wsi Kodeks Drogowy.
Na wniosek Sołtysa zebranie przegłosowało aby fundusz w całości przeznaczyć na budowę dróg polnych.

Wójt Jan Smarchuch wypowiedział się w wielu kwestiach: dodatkowych funduszy dla LKS nie będzie, przedłuża się procedura projektowania i przetargu na budowę wodociągu, zaleca się wywozić nieczystości z szamb poprzez firmy zlecone.

Budowa oczyszczalni przeciąga się, chociaż są przyznane środki unijne, obecnie trwa procedura przetargowa, dofinansowanie jest pewne, potrzebne są środki własne i kredyt z funduszu wojewódzkiego. Procedury mogą się przedłużyć do końca roku. Budowa jednak powinna ruszyć na wiosnę przyszłego roku.
Plan zagospodarowania przestrzennego idzie wolnym tempem z powodu słabego wykonawcy projektu. Projekt solarny i fotowoltaiczny będzie realizowany w IV kwartale, podobnie jak i projekt na ekogroszek i pellety.

Na tym zebranie zakończono. Listę obecności podpisało 56 osób.
(28.09.2017 r. FP).

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl ospfrydman.republika.pl
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
rogoznik.bnx.pl
sz.c0.pl
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
goral.info.pl
www.spisskastaraves.sk
trybsz.agrowczasy.com
nowytarg.sk
gold-fotografia.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
nowabiala.com
ugnowytarg.pl
http://gimpress.c0.pl/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb