2018-06-24, godzina
imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Już wiadomo, gdzie otrzymamy pomoc medyczną w nocy i święta

data: 02.10.2017 19:18 / odwiedzin: 324 / Franciszek Pacyga

Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie ogłosił wykaz placówek, w których od 1 października świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Część z nich znajduje się na Podhalu. Warto poznać, które to placówki na wypadek, gdyby pomoc ta była potrzebna nam lub naszym bliskim.

Na naszym terenie zajmują się tym trzy placówki. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II świadczy pomoc w Nowym Targu (ul. Szpitalna 14, tel. 18 263 37 64), Krościenku ( ul. Esperanto 2, tel. 18 262 32 21 ) i w Jabłonce (ul. 3 Maja 7, tel. 18 265 29 76).

W Rabce-Zdroju nocną i świąteczną opieką zajmuje się Przychodnia E.Macioł sp.j. (ul. Słoneczna , tel. 604 901 902), a w Zakopanem Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego (ul. Kamieniec 10, tel. 18 20 120 21 w.100, 797 181 648).

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie. Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy; gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
oprac. r/ źródło: NFZ w Krakowie


http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/53433/Juz_wiadomo_gdzie_otrzymamy_pomoc_medyczna_w_nocy_i_swieta.html

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl sz.c0.pl
gold-fotografia.pl
janpaluch@o2.pl
nowotarski.pl
adamowski.com.pl
foto.podhale.pl
foto.ntarg.pl
spisz.org
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
lapszenizne.pl
podhale24.pl
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
ugnowytarg.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
http://www.malopolskie.pl/
tatrzanskibs.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb