2017-05-23, godzina
imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Triduum Paschalne (zdjęcia).

data: 14.04.2017 18:23 / odwiedzin: 538 / Franciszek Pacyga

 

  1. 1.        W najbliższych dniach będziemy przeżywali Triduum Paschalne, czyli Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
  2. 2.        Przebieg liturgii Triduum Sacrum w naszej parafii:
  • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 po słowacku z czytaniami i śpiewem na przemian. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i czuwanie do 24.00. Od godz. 23.00 czuwanie prowadzi młodzież z KSMu.
  • Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w zabawach. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Wspólną modlitwą o 15.00 rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po przeniesieniu Jezusa do kaplicy Grobu Bożego będzie odprawiona droga krzyżowa o 21.00 i Gorzkie Żale o 22.00, a czuwanie potrwa do 24.00. Porządek adoracji Krzyża: w czasie liturgii do adoracji podejdą ministranci, lektorzy, służba kościelna i rada parafialna, dzieci klasy III szkoły podstawowej z rodzicami, kandydaci do bierzmowania oraz małżonkowie przeżywający 25 i 50 lat małżeństwa. Pozostali będą mieli możliwość uczczenia krzyża po liturgii i przez całą Wielką Sobotę.
  • Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od 7.00. Choć nie ma obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, to ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia zachęca się wiernych do powstrzymania się od jedzenia mięsa. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 i 11.00 po polsku, o 10.30 po słowacku. O godz. 15.00 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o 19.00. Składają się na nią: poświęcenie ognia i paschału, Orędzie Wielkanocne, liturgia słowa z czytaniami i śpiewem na przemian po polsku i słowacku, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. (przynosimy świece). Msza św. po polsku. W tym roku z grobu wychodzimy ze śpiewem w języku słowackim. Bardzo proszę o przygotowanie świec i feretronów, zapraszam orkiestrę na uroczystą procesję rezurekcyjną.
  • Wielka Niedziela – Największe Święto chrześcijaństwa; Msze św. będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. Zakończenie Triduum Sacrum.

 zdjęcia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

stat4u
dursztyn-spisz.pl lapszenizne.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
tatrzanskibs.pl
foto.ntarg.pl
ugnowytarg.pl
janpaluch@o2.pl
adamkokot.pl
www.fotografie.nowytarg.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
podhale24.pl
sz.c0.pl
adamowski.com.pl
nowabiala.com
http://www.folklorfest.sk/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb   


Spisz, Białka, Przełom Białki, Kramnica, Obłazowa, Lubań, Maniowy, jezioro czorsztyńskie, Zalew, Tatry, Powiat Nowotarski, Powiat Tatrzański, Wypoczynek w Górach, Noclegi w Gorach, Baza noclegowa, agroturystyka , agroturystyka narty , baza , baza noclegowa , baza noclegowa spisz , białka , białki , czarna , czarna góra , dursztyn , falsztyn , frydman , gorach , gościnne , gościnne kwatery , gościnne kwatery agroturystyka , gościnne kwatery agroturystyka narty , góra , góry , góry noclegi , góry noclegi pokoje , góry noclegi pokoje gościnne , hotele , jurgów , kacwin , kraina , krempachy , kwatery , kwatery agroturystyka , kwatery agroturystyka narty , narty , niedzica , niżne , noclegi , noclegi pokoje , noclegi pokoje gościnne , noclegi pokoje gościnne kwatery , noclegi w , noclegi w gorach , noclegowa , noclegowa spisz , pokoje , pokoje gościnne , pokoje gościnne kwatery , pokoje gościnne kwatery agroturystyka , polski , powiat , przełom , przełom białki , roku , spisz , spisz góry , stat4u , trybsz , trzy , w gorach , wyżne , zamek , łapszanka , łapsze , łapsze niżne , łapsze wyżne

Serwis polecany przez: Good Sites, Link Resources, LinkVote, katalog.jakpozycjonowac.pl oraz Web Directory.