2017-10-22, godzina
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Triduum Paschalne (zdjęcia).

data: 14.04.2017 18:23 / odwiedzin: 610 / Franciszek Pacyga

 

  1. 1.        W najbliższych dniach będziemy przeżywali Triduum Paschalne, czyli Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
  2. 2.        Przebieg liturgii Triduum Sacrum w naszej parafii:
  • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 po słowacku z czytaniami i śpiewem na przemian. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i czuwanie do 24.00. Od godz. 23.00 czuwanie prowadzi młodzież z KSMu.
  • Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w zabawach. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Wspólną modlitwą o 15.00 rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po przeniesieniu Jezusa do kaplicy Grobu Bożego będzie odprawiona droga krzyżowa o 21.00 i Gorzkie Żale o 22.00, a czuwanie potrwa do 24.00. Porządek adoracji Krzyża: w czasie liturgii do adoracji podejdą ministranci, lektorzy, służba kościelna i rada parafialna, dzieci klasy III szkoły podstawowej z rodzicami, kandydaci do bierzmowania oraz małżonkowie przeżywający 25 i 50 lat małżeństwa. Pozostali będą mieli możliwość uczczenia krzyża po liturgii i przez całą Wielką Sobotę.
  • Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od 7.00. Choć nie ma obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, to ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia zachęca się wiernych do powstrzymania się od jedzenia mięsa. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 i 11.00 po polsku, o 10.30 po słowacku. O godz. 15.00 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o 19.00. Składają się na nią: poświęcenie ognia i paschału, Orędzie Wielkanocne, liturgia słowa z czytaniami i śpiewem na przemian po polsku i słowacku, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. (przynosimy świece). Msza św. po polsku. W tym roku z grobu wychodzimy ze śpiewem w języku słowackim. Bardzo proszę o przygotowanie świec i feretronów, zapraszam orkiestrę na uroczystą procesję rezurekcyjną.
  • Wielka Niedziela – Największe Święto chrześcijaństwa; Msze św. będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.30. Zakończenie Triduum Sacrum.

 zdjęcia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl tatrzanskibs.pl
trybsz.agrowczasy.com
nowytarg.sk
ugnowytarg.pl
http://www.malopolskie.pl/
tsp.org.pl
www.spisskastaraves.sk
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
janpaluch@o2.pl
foto.podhale.pl
adamkokot.pl
nowabiala.com
http://www.folklorfest.sk/
ospfrydman.republika.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
Czarna GĂłra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
JurgĂłw
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Nişne
Łapsze Wyşne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb