2018-10-22, godzina
imieniny: Haliszki, Lody, Przybyswa

Koncert świąteczny charytatywny dla chorego nauczyciela

data: 27.12.2017 09:29 / odwiedzin: 904 / Franciszek Pacyga

Po raz drugi w tym roku kameralny barokowy kościół parafialny pw. św. Marcina w Krempachach gościł artystów przez wielkie A. W sierpniu odbył się koncert z cyklu Barok na Spiszu, w którym wystąpili artyści z Włoch. Teraz w okresie świąt Bożego Narodzenia  wystąpił zespół pochodzący  z Krakowa. Szeroko nagłośniony w mediach koncert zgromadził licznie parafian i przyjezdnych, kościół pękał w szwach.

Koncert charytatywny przed kościołem wiązanką kolęd rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP. Właściwy koncert odbył się wewnątrz jednego z najmniejszych kościołów na Spiszu a wykonawcami byli muzycy zespołu Les Deboucheurs. Zespół  ten łączy style muzyczne folku francuskiego z jazzem , muzyką żydowską i gipsy oraz muzyką filmową i wykonał następujące utwory; La Foule, Chat pitre, En rose, Flambe montalbanaise, Tangaria, Spleen, Autumn leaves, Minor swing, Indifference, Someday my prince will come, Libertango.
Skład zespołu stanowią: Dominik Pietraszek (pochodzący z Krempach)  – skrzypce, Jakub Hubicki – akordeon, Szymon Kozikowski - gitara klasyczna, Kacper Baca – kontrabas.
Każdy wykonany utwór był nagradzany gromkimi brawami, co nie często się zdarza w naszych kościołach.

 

Do świątecznej atmosfery repertuarem kolęd zebranych  słuchaczy przywróciła Schola, chór dziewczęcy założony i prowadzony przez wiele lat przez nauczyciela Józefa Pierzgę, dla którego ten koncert zorganizowano.

Pan Józef Pierzga, to wieloletni pedagog Wychowania Fizycznego i Muzyki, opiekun wszystkich uzdolnionych dzieci, który wszczepił  w wychowanków zamiłowanie do muzyki i sportu na przełomie ostatniego pokolenia. Współtwórca krempaskiego LOK-u, po prostu fantastyczna osoba. Przed laty z zaangażowaniem walczył o kulturalny rozwój naszej wsi, dzisiaj osłabiony chorobą walczy o życie.

Dlatego zrodził się pomysł o zorganizowanie dzisiejszego koncertu. Sama obecność na koncercie świadczy o tym, że mieszkańcom los pana Józefa leży na sercu, tym bardziej w okresie świątecznym. „Bo co jest człowiek warty, choćby i bardzo bogaty, który przejdzie obok słabszego nie wzruszając swojego?  Nie przegapmy więc chwili i tak jak nas starsi uczyli – kto daje, temu Pan Bóg daje”.

 

Jako ostatni z artystów wystąpił młody skrzypek Dawid Pietraszek, który w porywającym stylu wykonał Czardasza Montiego.

 

Po zakończeniu koncertu przed kościołem wolontariuszki zbierały do puszek wolne datki na potrzeby leczenia pana Józefa.

Organizator zapewnił także dla wszystkich zebranych ciepłe napoje i posiłek, które serwowano w remizie.

Organizatorem charytatywnego koncertu była Fundacja Tradycja, założona przez Franciszka Pietraszka w celu kultywowania tradycji Małych Ojczyzn. Wsparcia udzielić można osobiście do puszki lub na konto bankowe : Fundacja TRADYCJA, Krempachy nr rachunku: 75 1090 1838 0000 0001 3563 41 02.

Gospodarzem świątecznego koncertu był ks. prob. Dariusz Ostrowski oraz Walenty Brzyzek - kościelny, zebranych przywitał i  koncert prowadził Józef Lorenc, naświetlenie i nagłośnienie przygotował Michał Krzysztofek,
bufet zaopatrzył organizator i bezimienne osoby. Obecna była TVPodhale oraz liczne portale internetowe.zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl http://www.folklorfest.sk/
foto.podhale.pl
adamkokot.pl
www.spisskastaraves.sk
spisz.org
foto.ntarg.pl
lapszenizne.pl
nowotarski.pl
nowabiala.com
mok.nowytarg.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
podhale24.pl
www.fotografie.nowytarg.pl
ospfrydman.republika.pl
nowytarg.sk
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb