2018-10-22, godzina
imieniny: Haliszki, Lody, Przybyswa

Opłatek dla Seniorów - reaktywacja Koła Rencistów i Emerytów

data: 07.01.2018 12:57 / odwiedzin: 889 / Franciszek Pacyga

Ostatni Opłatek dla starszych mieszkańców odbył się dobre kilka lat wstecz a organizował go Koło Rencistów  Emerytów, które ostatnimi czasy zostało przetrzebione. Idąc z duchem czasu Sołtys Józef Pietraszek postanowił powrócić do starych tradycji.

Spotkanie o godz . 17.00 w WDK  zostało powitane z radością, przynajmniej przez cześć Seniorów. Wieś nam się starzeje, o starsze pokolenie i  kulturalne spędzenie wolnego czasu  seniorów raczej nie wielu się przejmuje. Ważne jest, że dla wielu rodzin są dostarczycielami gotówki w postaci renty lub emerytury.

Wystrój sali przygotował zespół Zielony Jawor wraz  z WDK. Zatańczyli dzieci i młodzież z grupy Mali Toniecnicy oraz seniorzy Zielonego Jaworu, którzy także zaśpiewali wspólnie z całą salą polskie i słowackie kolędy. Opłatki poświęcił ks. proboszcz Dariusz Ostrowski, życząc zebranym dobrej zabawy. Opłatkiem połamali się życzenia zdrowia i łask Bożych wzajemnie złożyli sobie wszyscy obecni na spotkaniu.

Spotkanie Seniorów zaszczycili Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ oraz Józefa Kuchta – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, która powiedziała, że z wielką radością przyjeżdża do Krempach posłuchać cudownego śpiewu, muzyki i tańców. Zebrani dla przybyłych gości zaśpiewali wspólne i owacyjne Sto lat!. Dopiero teraz zaczęły się śpiewy i tańce, w kąt poszły laski i kulmagi. Powróciła odrobina radości i uśmiechu na twarzach wielu seniorów.

Na wniosek sołtysa został powołany nowy Zarząd Koła Rencistów i Emerytów w składzie;  Helena Kaczmarczyk, Barbara Paluch, Józefa Moś, Franciszek Moś, Maria Pacyga i Krystyna Pacyga, który po ukonstytuowaniu się ma ożywić dotychczasową stagnację wśród seniorów.

Sponsorami poczęstunku na miłej uroczystości byli; rodzina Horników, rodzina Pacygów (Hurtownia Napoi), rodzina Łukaszów (Tartak), Rada Parafialna a do organizacji przyczynili się Rada Parafialna, KSM, Zielony Jawor, WDK i bezimienne osoby.

Zebraną składkę pieniężną do kapelusza Seniorzy przeznaczyli na potrzeby Parafii św. Marcina.

6.01.2018 (FP)

 

 

 zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
gold-fotografia.pl
adamowski.com.pl
trybsz.agrowczasy.com
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
nowotarski.pl
sz.c0.pl
foto.ntarg.pl
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
podhale24.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
lapszenizne.pl
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
nowytarg.sk
ospfrydman.republika.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb