2017-05-26, godzina
imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

PPPN - Klasa A: Bogactwo goli (podsumowanie jesieni)

data: 09.12.2016 09:07 / odwiedzin: 323 / Franciszek Pacyga

Klasa A, często nazywana Serie A, zakończyła rozgrywki. Jedni świętują, innym przyjedzie zimą lizać rany. Jednak nikt nie powinien zapaść w zimowy sen. Jaka była jesień na boiskach tej najwyższej klasy na Podhalu?

- Rzeczywiście często używa się określenia Serie A, ale jak to ma się do statystyk? – zastanawia się Wiesław Klag. I od razu znajduje odpowiedź: - W Serie A wpada średnio 2,61 gola na mecz, a u nas 4,73. We Włoszech gra rozpoczyna się od obrony, a w naszej lidze liczą się przede wszystkim strzelone bramki. Tylko atak i jeszcze raz atak. Zespoły zapominają o obronie. W formacji obronnej, powiedziałbym, że panuje radosna twórczość.

Historycznym wydarzeniem była gra przy sztucznym świetle. Po raz pierwszy w tej klasie rozgrywkowej! Opinie na ten temat były różne. Zawsze znajdą się tacy, którzy powybrzydzają. Byli też zachwyceni. Najważniejsze, że oba zespoły były z tego faktu zadowolone. A co na to nasz ekspert?

- Wokół tego meczu narosło wiele emocji – mówi. – Byłem na meczu i oceniam go bardzo pozytywnie. Chciałbym, żeby w takiej scenerii rozgrywano jak najwięcej meczów. Mało osób wie, że pierwszy mecz ligowy na Podhalu przy sztucznych światłach rozegrano 27.10.2010 roku. Bitwę wtedy stoczyła Unia Naprawa z NKP Podhale. Od tego czasu jeszcze kilka razy w Pucharze Podhala toczono mecze przy sztucznym świetle. Wymagania gry przy sztucznym świetle są wysokie. Oświetlenie ma mieć moc 500 LUX. Żaden stadion na Podhalu nie ma takiego oświetlenia. Związek zawsze się tłumaczy, że drużyny się dogadały. I dobrze, że jest porozumienie między klubami. Tylko problem w tym, że jak się komuś coś stanie (kontuzja), to kto będzie za to odpowiedzialny? Związek? Klub? Sędzia? Zawsze poszkodowany możne powołać się na paragraf, że obiekt nie spełnia wymogów. Czy zawodnik zostanie pozostawiony wtedy sam. Tu rodzi się następne pytanie: po co są licencje klubowe i odbiory boisk?

Klasa A – jak zawsze - podzieliła się na trzy grupy. Są uciekinierzy i goniący oraz maruderzy. Padło wiele zaskakujących rezultatów. Były niespodzianki im plus i in minus. Konia z rzędem temu, kto zakładał, że na fotelu lidera na zimowisko udadzą się piłkarze z Zaskala. Tymczasem etatowy gracz na szpicy - Lubań - będzie w strefie spadkowej, z mizerniutkim dorobkiem punktowym. Ktoś powie, że można było przewidzieć taki scenariusz, bo tylmanowianie mocno się osłabili. Nie jeden raz już byli w takiej sytuacji i potrafili się odbudować. Sympatycy tego zespołu liczą, że wiosenne słoneczko doda im potrzebnych witamin, by zachować klasę A.

Rozgrywki były wymarzone dla kibiców, bo była w nich sól – czyli mnóstwo bramek. Piłkarze aż 464 razy kierowali futbolówkę do bramek przeciwników.

- Skuteczność zadziwiająca – przytakuje Wiesław Klag. - Aż sześciu zawodników zdobyło 12 bramek, a kolejnych trzech jedenaście! Z ustrzelenia hat tricków cieszyło się 12 graczy. Poziom ligi podnoszą piłkarze, którzy w swoich CV mają występy w czwartej, a nawet w trzeciej lidze.

Najwięcej goli padło w trzeciej kolejce, aż 44, czyli średnio 6,29 gola na mecz! Najmniej w 11 kolejce - 19, średnia 2,71 gola na mecz. Swoje boisko nadal jest sprzymierzeńcem. Gospodarze wygrali 45 meczów, goście 37. Najwięcej goli (14) padło w meczu Baba Góra Lipnica Wielka - Skałka Rogoźnik 12:2 w 13. kolejce. Warto podkreślić, iż Mariusz Różalski (NKP II) przez 360 minut zachował czyste konto bramkowe. Trzech minut do 300 zabrakło golkiperowi Zawrotu Tomaszowi Bużkowi.

XIII. Spisz Krempachy

Klub najsłabiej zorganizowany. Kary za spóźnienia na mecze, za organizację widowisk świadczą o panoszącym się bałaganie. Do tego nikt w tym klubie nie dba o PR. Nikt nie potrafi podać wyniku, a o składach, bramkach i ciekawszych fragmentach nie wspomnę. Zespół, który wygrał zaledwie jedno spotkanie! Zdobył w 14 meczach zaledwie 15 goli, o jeden więcej niż Lubań, najsłabszy w tym elemencie. Druga drużyna w klasyfikacji najwięcej straconych goli – 48. Jeśli nie dojdzie do rewolucji organizacyjnej, to w kolejnym sezonie nie będziemy oglądać ich w tej klasie rozgrywkowej.

Opinia eksperta: - Spisz zawsze balansował na pograniczu klas A i B. Ten sezon ma nieudany, oby na wiosnę się obudził. Stefan Leśniowski -http://www.sportowepodhale.pl/index.php?s=tekst&id=12505


zobacz również

Makijaż slubny Nowy Targzdjęcia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

stat4u
dursztyn-spisz.pl http://www.folklorfest.sk/
http://gimpress.c0.pl/
adamkokot.pl
foto.podhale.pl
adamowski.com.pl
gold-fotografia.pl
nowotarski.pl
http://www.malopolskie.pl/
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
foto.ntarg.pl
goral.info.pl
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
rogoznik.bnx.pl
tatrzanskibs.pl
mok.nowytarg.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb   


Spisz, Białka, Przełom Białki, Kramnica, Obłazowa, Lubań, Maniowy, jezioro czorsztyńskie, Zalew, Tatry, Powiat Nowotarski, Powiat Tatrzański, Wypoczynek w Górach, Noclegi w Gorach, Baza noclegowa, agroturystyka , agroturystyka narty , baza , baza noclegowa , baza noclegowa spisz , białka , białki , czarna , czarna góra , dursztyn , falsztyn , frydman , gorach , gościnne , gościnne kwatery , gościnne kwatery agroturystyka , gościnne kwatery agroturystyka narty , góra , góry , góry noclegi , góry noclegi pokoje , góry noclegi pokoje gościnne , hotele , jurgów , kacwin , kraina , krempachy , kwatery , kwatery agroturystyka , kwatery agroturystyka narty , narty , niedzica , niżne , noclegi , noclegi pokoje , noclegi pokoje gościnne , noclegi pokoje gościnne kwatery , noclegi w , noclegi w gorach , noclegowa , noclegowa spisz , pokoje , pokoje gościnne , pokoje gościnne kwatery , pokoje gościnne kwatery agroturystyka , polski , powiat , przełom , przełom białki , roku , spisz , spisz góry , stat4u , trybsz , trzy , w gorach , wyżne , zamek , łapszanka , łapsze , łapsze niżne , łapsze wyżne

Serwis polecany przez: Good Sites, Link Resources, LinkVote, katalog.jakpozycjonowac.pl oraz Web Directory.