LKS. Mecz na własnym terenie. Spisz Krempachy – Lubań Tylmanowa

data: 21.05.2017 20:31 / odwiedzin: 296 / Franciszek Pacyga

LKS. Mecz na własnym terenie. Spisz Krempachy – Lubań Tylmanowa.

Klasa A: „Żegnaj Gienia świat się zmienia"

Tymi słowami zakończył mecz jeden z piłkarzy Spisza. Rzeczywiście rozgrywki tej klasy zmieniły się w ostatnich latach. Niestety nie na korzyść.

Kojarzą mi się z – hmm – niedojrzałością. Komuś innemu z kabaretonem, co zresztą nie omieszkał napisać w mailu. „To kabareton, nie liga. Kiedy władze PPPN pójdą po rozum do głowy”. Niestety nie napisał co miał na myśli, ale zapewne nieprzystające do rzeczywistości dopuszczanie coraz większej liczby drużyn z klasy B. Z roku na rok liga staje się niedołężna. Już nie tylko poziom zdecydowanie się obniżył, ale to co się dzieje w ostatnich kolejkach powinno skłonić działaczy do działania. A co się dzieje?

Poprzednie kolejki przyniosły zdarzenia, które nie stawiają ligi w dobrym świetle. Drużyna nie przyjeżdża na mecz, są walkowery, grają goła jedenastką, a nawet mniejszą ilością graczy. Dzisiaj kolejne frykasy. Zawrat w Nowym Targu gra tylko 45 minut, by nie zapłacić wysokiej kary. Przegrywa 0:5 i na drugą połowę już nie wychodzi. Powód? Przyjechał goła jedenastką, a w dodatku w składzie miał graczy, którzy kilka godzin wcześniej grali w drugiej drużynie, występującej w klasie C. Po co druga drużyna skoro nie można zmontować jednej? W przerwie zgłoszono kontuje przez co drużyna została zdekompletowana.

Z kolei Spisz u siebie najpierw miał siedmiu graczy, potem doszło dwóch i mógł rozpocząć rywalizację. Mało tego na drugą połowę „złapano” w Krempachach jeszcze jednego zdolnego kopać piłkarza, ale na nic to się zdało. W 75 minucie piłkarze poddali się. Nie podjęli się już dalszej gry. O wysokich wynikach już nie wspomnę. Talarczykowi wystarczyło pięć kwadransów, by do statystyki dopisać cztery trafienia.

O jedno trafienie więcej zaliczył Wesołowski (Czarni), który w puch rozbił lipniczan. Popsuł im święto. Lipniczanom wiosna wyraźnie nie służy. Jeszcze nie poczuli smaku zwycięstwa. Jeden remis i same porażki. Mogą podać sobie reket z mistrzem jesieni. Skalni po trzech porażkach z rzędu bezbramkowo zremisowali u siebie z broniącą się przed spadkiem Szarotką.

Przynajmniej w Jordanowie widzowie widzieli kawałek dobrego futbolu. Derby skupiły największą uwagę fanów. Ci co wybrali się na stadion nie żałowali. Zobaczyli ciekawe widowisko, sporo walki, ciekawych akcji i cztery gole.

Spisz Krempachy – Lubań Tylmanowa 0:6 (0:4) mecz przerwany w 75 min.; zdekompletowany zespół gospodarzy.
0:1 S. Gołdyn (Michałczak) 8
0:2 S. Gołdyn 25
0:3 Talarczyk (Michałczak) 36
0:4 Talarczyk (S. Gołdyn) 40
0:5 Talarczyk (Ligas) 69
0:6 Talarczyk (Ligas) 71
Lubań: H. Gołdyn – Kasprzak (70 Bogaczyk), Kozielec, Pierzchała, Michałczak, Noworolnik (50 Zbożeń), Adamczyk (46 Malik), Ligas, S. Gołdyn, Talarczyk.

Momenty były
0 – gospodarze nie mogą skompletować składu. Mają siedmiu zawodników, dopiero potem dołącza kolejna dwójka.
8 GOL! 0:1 – ładne i dokładne podanie Michałczaka do S. Gołdyna, który strzałem po ziemi otwiera wynik spotkania.
16 – po rzucie rożnym Pierzchała, który obchodzi dzisiaj urodziny, był bliski zdobycia gola. Futbolówka już znalazła się za plecami bramkarza, ale obrońca zdążył ją wybić z linii bramkowej.
25 GOL! 0:2 – S. Gołdyn ponownie wpisuje się na listę strzelców, dobijając strzał kolegi odbity od słupka.
36 GOL! 0:3 – indywidulana akcja Michałczaka, który wypuścił Talarczyka w „uliczkę”, a ten z dużego palca posłał ją do bramki.
40 GOL 0:4 – piękna zespołowa akcja. Ligas rozegrał piłkę do S. Gołdyna, jego strzał został odbity, a piłka trafiła wprost pod nogi Talarczyka, który ulokował ją w pustej bramce.
69 GOL! 0:5 – Ligas w „uliczkę” wypuścił Talarczyka, a ten sytuacji sam na sam nie zmarnował.
71 GOL! 0:6 – akcję zapoczątkował B. Gołdyn podaniem do Ligasa, a ten posłał piłkę wzdłuż pola karnego. Akcję zamknął Talarczyk.
75 – gospodarze schodzą z boiska. „Żegnaj Gienia świat się zmienia” – powiedział jeden z graczy Spisza.