2018-07-22, godzina
imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyca

LKS. Klasa A: Wyją alarmowe syreny

data: 28.05.2017 18:50 / odwiedzin: 407 / Franciszek Pacyga

AKTUALIZACJA 4 (zdjęcia 1) Ta klasa rozgrywkowa jest najwyższa jaką dowodzi Podhalański Podokręg Piłki Nożnej. Powinna być wizytówką i zawiadujący nią powinni o to zadbać. Tymczasem z weekendu na weekend staje się pośmiewiskiem.

Kolejne mecze, które potwierdzają, że aktualna formuła się nie sprawdza. Zespoły awansujące z niższych klas na fali euforii początkowo jakoś sobie radzą, ale z każdym przegranym meczem entuzjazm słabnie. Do tego stopnia, że albo nie przyjeżdżają na mecze, albo schodzą z boiska, gdy wynik po 45 minutach jest hokejowy. Tak było przed tygodniem, tak było dzisiaj. Z dwóch spotkań odbyło się tylko jedno. Skałka po raz drugi w tej rundzie nie dotarła do przeciwnika. Widocznie taniej wychodzi jej zapłacenie kary niż podróż do Tylmanowej.

Tak ma wyglądać wizytówką podokręgu? W kolejkach tylko jeden mecz jest strawny, ma jakiś poziom. Już w poprzednich latach był sygnał, że coś trzeba z tym fantem zrobić. Teraz to nie jest sygnał, wyją już syreny. Trzeba to jak najszybciej zatrzymać. Reagować na nieprawidłowości i dostosować rozgrywki do panującej rzeczywistości. W Czarnej Górze mecz rozpoczął się z 18- minutowym opóźnieniem z winy gości. Znowu późno zjawiła się na miejscu spotkania i dość długo przyszło im wypełniać protokół. Spisz to taka niezorganizowana ekipa, od początku sezonu. Często karana przez PPPN za różnego typu uchybiania. W poprzedniej kolejce zeszła z boiska w 75 minucie. Oby jak najmniej takich tworów, które psują wizerunek ligi.

Hokejowe wyniki to kolejny problem tej ligi. Dowód? Potyczka w Czarnym Dunajecu. Gospodarze są w gazie i to widać i nikomu nie pobłażają, nie wchodzą w układy czy niedziele cudów. Jak wyczują słabość przeciwnika to rozszarpują go na strzępy.

Pięć goli zaaplikowali czarnogórzanie Krempachom. Goście nie mieli żadnych argumentów, którymi mogliby się przeciwstawić rywalowi. Tak na dobrą sprawę A. Kowalczykowi mogą podziękować, że skończyło się tylko na stracie pięciu bramek.

W Waksmundzie rozstrzelano się po przerwie. W meczu aktualnego lidera z mistrzem jesieni padło sześć goli, po trzy zdobyły zespoły. Skalni muszą jeszcze poczekać na pierwszą wygraną w rundzie rewanżowej. Przełamała się za to Babia Góra, która po serii porażek odniosła pierwsze zwycięstwo wiosną. Zwycięskiego gola zdobył Jazowski

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Rabce, gdzie zmierzyły się drużyny mogące jeszcze pokrzyżować plany Huraganu. Potknięcie lidera wykorzystali rabczanie, którzy zbliżyli się na odległość dwóch punktów. Nowotarżanie tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku gospodarzom, w drugiej części gry dali się dwukrotnie zaskoczyć identycznymi zagraniami piłkarzy Wierchów. „Uliczka” okazała się dla nich zbyt niebezpieczna. Granit Czarna Góra – Spisz Krempachy 5:0 (2:0)
1:0 Cholewa (M. Sarna) 12 po rzucie rożnym
2:0 K. Budz (Lichacz) 43
3:0 Lichacz (M. Sarna) 51
4:0 Lichacz (M. Sarna) 80
5:0 K. Budz 90+1 karny
Granit: P. Gogola – P. Sarna, K. Kiernoziak, Kalata (60 J. Gogola), Milon, A. Gogola (70 Gryglak), M. Sarna, Cholewa (46 Ł. Budz), Waksmański, K. Budz, Lichacz.
Spisz: A. Kowalczyk – Paluch, Bizub, P. Kowalczyk (70 Tomaszkowicz), Łukasz, P. Pietraszek, Surma, Gryguś, M. Pietraszek, Brzyzek, Mroszczak. Momenty były
12 GOL! 1:0 – zagranie z rzutu rożnego M. Srany, po którym zrobiło się zamieszanie pod bramką A. Kowalczyka. Najsprytniejszy okazał się Cholewa, który zerwał futbolówką „pajęczynę” z bramki.
19 – Mroszczak uderzał z dystansu, piłka po rykoszecie nie zaskoczyła jednak P. Gogoli.
22 – A. Gogola po wolnym z 25 metrów sprawił, iż piłka zmierzała w sam róg bramki, lecz A. Kowalczyk wyciągnął się jak struna i sparował ją na róg.
27 – jedna z lepszych akcji Granitu. Zagranie ze środka pola, po którym A. Gogola uderzał z powietrza; kolejną dobrą interwencją popisał się golkiper Spisza.
35 – Lichacz z 12 metrów fatalnie spudłował.
43 GOL! 2:0 - przechwyt piłki przez Waksmańskiego, zagranie do Lichacza, który próbował strzału, a… wyszło podanie do K. Budza, który ulokował futbolówkę w siatce.
51 GOL! 3:0 – składna kontra gospodarzy. Piłka jak po sznureczku wędrowała od A. Gogoli do K. Budza i M. Sarny. Ten ostatni wyłożył piłkę jak na patelni Lichaczowi, który za moment przyjmował gratulacje od kolegów.
53 – Waksmański strzelał, ale znakomicie obronił A. Kowalczyk.
80 GOL! 4:0 – M. Srana zatrzymał akcję gości, przejął piłkę i będąc oko w oko z bramkarzem zagrał do boku do lepiej ustawionego Lichacza, a ten zrobił swoje.
90+1 GOL! 5:0 – K. Budz faulowany w polu karnym przez bramkarza; sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość z „jedenastki”.


Stefan Leśniowski - http://www.sportowepodhale.pl/index.php?s=tekst&id=13263

 

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl ospfrydman.republika.pl
http://gimpress.c0.pl/
rogoznik.bnx.pl
sz.c0.pl
lapszenizne.pl
www.fotografie.nowytarg.pl
podhale24.pl
goral.info.pl
spisz.org
ugnowytarg.pl
gold-fotografia.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
tatrzanskibs.pl
nowytarg.sk
www.spisskastaraves.sk
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb