2018-07-22, godzina
imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyca

LKS.Klasa A: Huragan świętuje awans, Spisz spadek do klasy B (tabela)

data: 20.06.2017 15:27 / odwiedzin: 382 / Franciszek Pacyga

Klasa A: Jednym radość, drugim smutek

AKTUALIZACJA 3 (zdjęcia 3) W Waksmundzie radość, świętowanie awansu do okręgówki. Tymczasem w trzech innych miejscowościach smutek, bo w przyszłym sezonie ich zespoły będą musiały grać szczebel niżej.

W Krempachach i Rogoźniku już od dawna przyswoili się do faktu, że ich zespoły były najsłabsze. Spiszowi nawet się nie chciało pożegnać z ligą, nie pojechał do Rokicin. Los Skałki i Spisz podzielił dzisiaj Granit. Ich miejsca zajmą: KS Zakopane i Orawa jabłonka (spadkowicze z okręgówki) oraz mistrzowie klas B. W ostatniej kolejce rozstrzygnięcia zapadły co do teamów, które o ligowy byt będą musiały jeszcze powalczyć z wicemistrzami klas B. Ten los spotkał Lubań i Przełęcz. Z ostatecznymi decyzjami co do spadków i awansów trzeba będzie poczekać do oficjalnego komunikatu, po weryfikacji spotkań. przez Wydziały Gier okręgów i podokręgów, które sprawują pieczę nad rozgrywkami. Przy „zielonym stoliku” już nieraz dochodziło do zaskakujących werdyktów.

Sportowe Podhale dziękuje tym osobom, które przyczynili się, że każda kolejka mogła być relacjonowana. Oto wyborowa ekipa „SP”: Piotr Bryja i Łukasz Rogal (Huragan), Antoni Michalik i Stanisław Bandyk (Czarni), Piotr Jędruś (Wierchy), Andrzej Tylka (Skalni), Grzegorz Wrona i Jan Buczek (NKP II), Franciszek Skoczyk (Babia Góra), Piotr Grzybacz i Sebastian Matejko (Jordan), Łukasz Latawiec (Szarotka), Adam Mrowca i Stanisław Papież (Zawrat), Janusz Łojas (Przełęcz), Józef Chlebek i Piotr Noworolnik (Lubań), Eugeniusz Gogola (Granit), Szczepan Komperda (Skałka). Jeszcze raz dziękujemy!

 

LP

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1

Huragan Waksmund

26

56

82-34 (48)

2

Wierchy Rabka

26

53

81-36 (45)

3

Czarni Czarny Dunajec

26

52

88-49 (39)

4

Skalni Zaskale

26

47

85-62 (23)

5

NKP Podhale II Nowy Targ

26

43

72-39 (33)

6

Babia Góra Lipnica Wielka

26

38

63-65 (-2)

7

Szarotka Rokiciny Podhalańskie

26

37

64-62 (2)

8

Jordan Jordanów

26

36

54-49 (5)

9

Zawrat Bukowina Tatrzańska

26

34

45-53 (-8)

10

Lubań Tylmanowa

26

34

41-53 (-12)

11

Przełęcz Łopuszna

26

32

54-66 (-12)

12

Granit Czarna Góra

26

30

52-44 (8)

13

Spisz Krempachy

26

13

26-91 (-65)

14

Skałka Rogoźnik/Stare Bystre

24

8

27-122 (-95)

Stefan Leśniowski

...

Kwestia awansu do okręgówki została rozstrzygnięta. Huragan w przyszłym roku zagra w wyższej klasie rozgrywkowej. Zdecydowała o tym wygrana z Babią Górą.

Nawet jeśli Huragan w ostatniej kolejce polegnie, to i tak nie zostanie wyprzedzony przez Czarnych, którzy będą mieć ( w razie wygranej) gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Czarni – rewelacja sezonu – walczyli do końca. W sobotę zrównali się punktami w Huraganem, ale tylko na 24 godziny. Czarni napotkali na silny opór tylmanowian. To był mecz walki o każdy centymetr boiska. Goście, którzy są zagrożeni barażami, starali się ze wszystkich sił, by wzbogacić konto przynajmniej o jeden punkt. Nie udało się, bo zabrakło armat. W zespole gospodarzy wyróżniał się Żuchowski i on okazał się katem Lubania.

W Jordanowie nie było finezji, ale za to walka, walka i jeszcze raz walka. Gospodarze nie sprostali mistrzowi jesieni. Ten przeważał, ale swoją wyższość udokumentował dopiero w drugiej połowie.

W Łopusznie spotkały się drużyny, dla których był to mecz o sześć punktów. Własne boisko nie okazało się sprzymierzeńcem. W 65 minucie A. Chmielak za drugą złotą kartkę opuścił murawę i z miejscowego zespołu zeszło powietrze. Piłkarze Szarotki w końcówce „rozstrzelali” gospodarzy.

W drugim meczu o podobnej stawce, w Nowej Białej, padł wynik nierozstrzygnięty. Oba zespoły czuły się usatysfakcjonowane rezultatem ustalonym do przerwy, bo po niej sytuacji bramkowych, a co za tym emocji, było jak na lekarstwo.

W ostatnim meczu Wierchy nie wysilając się pewnie pokonały zdegradowany Spisz.

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


zdjecia
dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl foto.podhale.pl
http://podtatranskenoviny.delphi.sk/
www.fotografie.nowytarg.pl
gold-fotografia.pl
http://gimpress.c0.pl/
spisz.org
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
www.spkrempachy.szkolnastrona.pl
podhale24.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
sz.c0.pl
dursztyn.ugnowytarg.pl
janpaluch@o2.pl
ospfrydman.republika.pl
www.spisskastaraves.sk
foto.ntarg.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb