2022-09-26, godzina
imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

(52) PIŁKARSKIE DERBY SPISZA = ZOR : SPISZ

opis
SPISKIE DERBY PIŁKARSKIE – 29.04.2012 Zor Frydman – Spisz Krempachy – 1:0, w 14 kolejce rozgrywek ligi Podhalańskiej Kl.B Wschód. Spisz Krempachy – Kaczmarczyk M., Bizub P., Pająk K., Brzyzek G. (70 min Surma B.), Surma W.(45 min Kaczmarczyk J.), Moś M. (45 min. Kowalczyk P.), Pietraszek M.,Zygmond D., Pietraszek P., Mroszczak D., Gryguś M. O tym meczu można śmiało powiedzieć, że się tylko odbył. Sytuacji podbramkowych na boisku można policzyć na palcach jednej ręki. Mecz rozpoczął się od naporu gospodarzy, który trwał jednak tylko około 5 minut. Potem do głosu doszli goście i to oni stworzyli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Najpierw w 20 min. Marcin Gryguś przelobował bramkarza, ale na szczęście dla gospodarzy, również bramkę. Pięć minut póżniej Gryguś zagrał w środku boiska piłkę do wychodzącego Mroszczaka, ten podciągnął pod bramkę i zgrywał piłkę do nadbiegającego Zygmunda. Jednak podanie było za silne i niecelne i Zygmund nie do szedł do piłki. Jęk zawodu wydali licznie przybyli do Frydmana Krempaszanie. Gol padł w 38 min po rzucie różnym. Po dograniu piłki pod bramkę i próbie strzału bramkarz krzyknął „moja”, ale niestety do piłki nie doszedł, upadł podcięty, a piłkę do bramki skierował Błachut P. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę. W drugiej połowie nadal dominowali gospodarze. Jednak było to bezbarwne widowisko. Gra toczyła się większością w środku pola. Akcje gospodarzy często kończyły się na pułapkami ofsajdowymi, albo stawały się łupem bramkarza. Natomiast goście wybijali piłkę górą do przodu do wybiegających napastników Grygusia i Mroszczaka . Tu jednak królowali obrońcy Zoru, którzy zdecydowanymi wejściami wybijali piłkę do wychodzących napastników a ci zasiali zamęt w szeregach obronnych gości, jednak bez większego powodzenia. W końcówce nasi zawodnicy próbowali doprowadzić do remisu wstrzeliwując piłkę w szesnastkę, ale klarownej sytuacji bramkowej nie udało się stworzyć. Nawet z zrzutów wolnych wykonywanych sprzed szesnastki zawodnicy Krempach nie trafiali nawet w światło bramki. Można jeszcze odnotować strzał Mroszczaka po rzucie rożnym, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił asekurujący bramkarza obrońca Zoru. Zadowoleni, nie z gry a z wyniku i trzech punktów, mogą być tylko gospodarze. Tekst: Dominik Surma(29.04.12) Zdjęcia: Franciszek Pacyga – www.krempachy.espisz.pl