2022-01-19, godzina
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Gmina Nowy Targ – jest nas coraz więcej!

data: 16.01.2018 19:21 / odwiedzin: 1396 / Franciszek Pacyga

Zgodnie z danymi Ewidencji Ludności w Gminie Nowy Targ na dzień 31 grudnia 2017 roku zameldowanych na pobyt stały było 23 862 osoby. Oznacza to wzrost ilości osób zamieszkałych na terenie Gminy o 139 w porównaniu do roku 2016. Liczba mieszkańców stale wzrasta, a tendencja ta utrzymuje się nieprzerwanie od 2000 roku.

W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku na świat przyszło 283 dzieci z terenu Gminy Nowy Targ. Oznacza to jednak minimalny spadek liczby narodzin względem roku 2016. Zgonów natomiast było 165, czyli o 28 mniej niż w roku poprzedzającym. Po mimo mniejszej liczby urodzeń bilans zgonów i narodzin wciąż jest dodatni.

opr. E.Skupień

 Dodane przez inf.k dnia 15 Styczeń, 2018 - 09:52

http://www.ugnowytarg.pl/node/6067
...
Maria i Franciszek – najczęściej nadawanymi imionami dzieciom urodzonym w Gminie Nowy Targ

W roku 2017 w Gminie Nowy Targ na świat przyszło 283 nowych obywateli, wśród których więcej było chłopców. Najczęściej nadawane imiona to Maria, Anna, Franciszek i Antoni. Od lat królowały te same imiona, zmieniał się tylko ich stopień popularności. Jednak w tym roku wśród dwóch najczęściej nadawanych imion żeńskich rodzice powrócili do imion bardziej klasycznych. Oprócz wspomnianych wcześniej imion żeńskich chętnie wybierano również takie jak: Martyna, Alicja, Emilia, Oliwia, Wiktoria, Zuzanna, Hanna, Julia i Lena.

Jeśli chodzi o chłopców to mamy wielką niespodziankę, ponieważ najczęściej nadawanym imieniem męskim był Franciszek, który zastąpił na pierwszym miejscu królującego od trzech lat - Jana. Kolejne miejsca zajmują: Antoni, Karol, Szymon, Wojciech, Fabian, Filip, Jakub, Jan, Kacper i Michał.

Specjaliści przekonują, iż przed wyborem imienia warto sprawdzić jak ono brzmi w połączeniu z nazwiskiem. Można kierować się również znaczeniem imion, bądź wykorzystać imiona noszone przez członków rodziny. Psychologowie radzą, aby imię było krótkie i łatwe do zapamiętania. Należy mieć również na uwadze czy dokonany przez nas wybór nie będzie powodem do żartów zarówno w dzieciństwie jak i dorosłym życiu dziecka.

Popularność tych samych imion w określonym czasie, sprawia, że w danej grupie wiekowej, na różnych szczeblach edukacji, spotkać można kilka osób o tym samym imieniu.

opr. E.Skupień

 http://www.ugnowytarg.pl/

....

Sprawdzone zabiegi, czyli jak szybko i skutecznie oczyci twarz - Nowy Targ
zobacz również


dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl adamowski.com.pl
foto.podhale.pl
http://www.malopolskie.pl/
foto.ntarg.pl
nowytarg.sk
mok.nowytarg.pl
gold-fotografia.pl
tatrzanskibs.pl
lapszenizne.pl
sz.c0.pl
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
http://zorfrydman.futbolowo.pl/
http://gimpress.c0.pl/
rogoznik.bnx.pl
ugnowytarg.pl
podhale24.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb