2023-09-26, godzina
imieniny: Cypriana, Justyny, ucji

Triduum Sakrum w naszej parafii

data: 29.03.2018 20:54 / odwiedzin: 1922 / Franciszek Pacyga

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 po polsku z czytaniami i śpiewem na przemian. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i czuwanie do 24.00. Od godz. 23.00 czuwanie prowadzi młodzież z KSMu.

Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w zabawach. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. Wspólną modlitwą o 15.00 rozpoczniemy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po przeniesieniu Jezusa do kaplicy Grobu Bożego będzie odprawiona droga krzyżowa o 21.00 i Gorzkie Żale o 22.00, a czuwanie potrwa do 24.00. Porządek adoracji Krzyża: w czasie liturgii do adoracji podejdą ministranci, lektorzy, służba kościelna i rada parafialna, dzieci klasy III szkoły podstawowej z rodzicami, kandydaci do bierzmowania oraz małżonkowie przeżywający 25 i 50 lat małżeństwa. Pozostali będą mieli możliwość uczczenia krzyża po liturgii i przez całą Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od 7.00. W tym dniu zachęca się wiernych do powstrzymania się od jedzenia mięsa. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 i 11.00 po polsku, o 10.30 po słowacku. O godz. 15.00 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.

Wigilia Paschalna - Msza św. Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o 19.00. Składają się na nią: poświęcenie ognia i paschału, Orędzie Wielkanocne, liturgia słowa z czytaniami i śpiewem na przemian po polsku i słowacku, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. (przynosimy świece). Msza św. po słowacku. W tym roku z grobu wychodzimy ze śpiewem w języku polskim. Bardzo proszę o przygotowanie świec i feretronów, zapraszam orkiestrę na uroczystą procesję rezurekcyjną.

Wielka Niedziela – Największe święto chrześcijaństwa. Msze św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.zdjecia

Obszerniejsza galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się  tutaj 

dodaj komentarz


Administracja oficjalnej strony Krempach czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: pacygowie@interia.pl, tel. 508 167 145

Administracja Linki Spiskie wsie Facebook social plugin
AdminPanel
Kontakt

dursztyn-spisz.pl adamkokot.pl
podhale24.pl
nowytarg.sk
tsp.org.pl
foto.podhale.pl
ospfrydman.republika.pl
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
lapszenizne.pl
nowabiala.com
www.gim.krempachy.szkolnastrona.pl
goral.info.pl
http://gimpress.c0.pl/
trybsz.agrowczasy.com
www.fotografie.nowytarg.pl
janpaluch@o2.pl
rogoznik.bnx.pl
Czarna Góra
Dursztyn
Falsztyn
Frydman
Jurgów
Kacwin
Krempachy
Łapszanka
Łapsze Niżne
Łapsze Wyżne
Niedzica
Nowa Biała
Rzepiska
Trybsz


Copyright © 2o11 www.krempachy.espisz.pl | All Rights Reserved

Created by    gb